Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto
Karapınar'dan Türkçe Olimpiyatlarına Yoğun İlgi

Karapınar'dan Türkçe Olimpiyatlarına Yoğun İlgi

Konya'da düzenlenen ve 20 farklı ülkeden 70 öğrencinin katıldığı 10'uncu Türkçe Olimpiyatları’na Karapınarlılar büyük ilgi gösterdi. Konya Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen geceye ilçeden 5 otobüs kaldırılırken 300’e yakın vatandaş katıldı.

06.06.2012 / 15:30


Yağmur altında gerçekleştirilen geceye Karapınar’dan katılan vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Tiribünleri dolduran onbinlerce vatandaş alkışlarla öğrencilere eşlik etti. Türkçe Olimpiyatları için 135 ülkeden gelen öğrencilerle buluşmasına katılan Karapınar Kaymakamı Ramazan Yıldırım, kendilerini davet eden yetkilere teşekkür etti. İlçe esnaflarından Mustafa Akkaya ise, “Bu işe gönül veren herkese teşekkür ediyorum. Sevgi Pınarı Derneği’ne öncelikle bu hizmetinden dolayı ve bütün Türk okullarına başarılarının devamını diliyorum. Bu okullarda ay-yıldızlı bayrağımızı görmekten son derece mutluyum ve hepsi ile gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Sevgi Pınarı Derneği Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Murat Deveci, “Karapınar’dan yaklaşık 5 otobüsü halkımıza tahsis ettik. Olimpiyatlara karşı gösterilen ilgi ve alaka bizi ziyadesiyle memnun etti. İnşaallah bu ilginin karşılığını insanlar hizmet olarak görürler. Katılan tüm ilçe halkına teşekkür ederim” diye konuştu.

Ümit Ceyhan


Etiketler:
Bu 3752
YORUMLAR
S.MEHMET ÜNAL: 
"" YENİ BİR DÜNYA""
Bir küçük kulübeden başlayıp,dünyada yüzlerce okul açmanın hayal olmadığını gösterene AŞKOLSUN... NASİBEDENE HAMDOLSUN...
07.06.2012 / 11:59
YAZARLAR