Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto
Eğitim Sen: Türkiye'yi eylem alanına çeviririz

Eğitim Sen: Türkiye'yi eylem alanına çeviririz

KESK'e bağlı Eğitim Sen Giresun Şubesi, 4+4+4 eğitim sistemi ile ilgili sözkonusu yasa teklifinin geri çekilmemesi halinde hizmet üretiminden gelen güçlerini kullanarak tüm Türkiye’yi eylem alanına çevireceklerini bildirdi.

15.03.2012 / 19:23

Sendika binası önünde toplanan sendika üyeleri, basın açıklamasının yapılacağı Haydar Aliyev Parkı'na kadar yürüyüdü. Burada basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen Giresun Şube Sekreteri Süleyman Topal, yeni eğitim sistemine tepki gösterdi, "Çocuklarımızın ve öğrencilerimizin geleceğine sahip çıkıyoruz."dedi.


"Başbakan’ın 'Dindar nesil yetiştirmek istiyoruz' söylemlerinden hemen sonra gündeme gelen temel eğitimi 4+4+4 şeklinde kademelendirerek, eğitim sistemini kendi siyasal ve ideolojik amaçlarına uygun bir şekilde biçimlendirmek istemektedir.” diyen Topal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Eğitim ve bilim emekçileri olarak bizlerin çocuklarımızın, öğrencilerimizin ve ülkenin geleceği açısından son derece önemli ve tehlikeli düzenlemeler içeren söz konusu yasa teklifine karşı sessiz kalmak, yaşananları ve gelecekte yaşanacakları kabul etmek mümkün değildir. Kanun teklifi, Meclis Milli Eğitim Komisyonu’nda görüşülürken yaşanan kavga ve iktidar partisinin zorbaca tavırları, Hükümetin düzenlemeyi yasalaştırmak için ne kadar kararlı olduğunu göstermektedir. Eğitim emekçileri, öğrenciler ve veliler olarak eğitimin piyasalaştırılması ve dinselleştirilmesi uygulamalarına karşı kitlesel duruşumuzu göstermeye kararlıyız."


Hükümete çağrıda bulunan Topal, yasa teklifinin geri çekilmesini istedi. "Düzenleme geri çekilmediği ve mevcut haliyle meclis gündemine geldiği takdirde, hizmet üretiminden gelen gücümüzü kullanarak tüm Türkiye’yi eylem alanına çevireceğimizin bilinmesini istiyoruz. Mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizin bilinmesini istiyoruz. Komisyondan TBMM Genel Kuruluna sevk edilecek olan yasa sürecinin her aşamasına, tüm olanaklarımızı ve enerjimizi kullanarak müdahil olmaya devam edecek, eylem ve etkinliklerimizi artırarak sürdüreceğiz. "ifadelerini kullandı.


YAZARLAR