Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto
Meke'de Temizlik Hareketi

Meke'de Temizlik Hareketi

Orman Su işleri 8 Bölge Konya Şube Müdürlüğü ile İş Kur Konya İl Müdürlüğü işbirliği ile TYÇP kapsamında alınan 7 işçi Karapınar Meke gölü çevresinde temizlik yaptı.

29.10.2012 / 14:23


Orman Su işleri 8 Bölge Konya Şube Müdürlüğü ile İş Kur Konya İl Müdürlüğü işbirliği ile TYÇP kapsamında alınan 7 işçi Karapınar Meke gölü çevresinde temizlik yaptı.Ereğli Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisi Asım Niyazoğlu, proje kapsamında 7 işçinin 2.5 ay çalışacağını söyledi.Karapınar gölleri ve çevresinde temizlik yapılacağını söyleyen Niyazoğlu,” Meke gölü dünya için çok önemli bir göl. Son zamanlarda yaşadığı olumsuz duruma rağmen gölümüze sahip çıkılması gerekir. Bu proje kapsamında göl içerisinde ve çevresinde temizlik yapılıyor. Gölü ziyaret edenler göl çevresine attıkları maddeler ile büyük Zararlar veriyorlar. Gölün içinde bulunduğu durumun sorumlusu olan bizler, çevre konularında daha bilinçli olmalıyız. Meke gölü oluşum ve turizm bakımından çok büyük öneme sahip bir yer.Çevre temizliği konudan bizlere destek veren Karapınar Belediye başkanı Mehmet Mugayıtoğlu’na  Teşekkür ederim” dedi.Niyazoğlu, çevre temizliğinin  Acıgöl,Meke gölü ile Karapınar-Ereğli karayolunda süreceğini sözlerine ekledi.


Etiketler:
Bu 3554
YORUMLAR
O.Y.Işıklı: 
"Sonunda"
Sonunda akıl edilnilmiş..Umarım bundan sonra kirletenlere de Çevre kanununa göre uygun cezalar gelir..Geçte olsa doğru alınmış bir karar. Geçici değil daimi olmalı..
29.10.2012 / 21:07
YAZARLAR