Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto
Güvenilir gıda üreten firmalar ödüllendirilecek

Güvenilir gıda üreten firmalar ödüllendirilecek

Gıda sektörünün önde gelen firmalarını bir araya getiren ve sektörün geleceğinin masaya yatırıldığı 3.Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi için geri sayım başladı.

18.03.2012 / 05:39

Uluslararası Güvenilir Gıda Derneği(UGGD) tarafından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın desteğiyle sektörün gelişimine katkıda bulunan örnek ve öncü kişi, kurum, kuruluş ve markaları teşvik etmek için düzenlenen Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nin üçüncüsü 16 Nisan’da Rixos Grand Ankara’da yapılacak.


Şirket temsilcilerinin, sektörün geldiği noktayı görme imkanı elde ettiği zirvede Prof. Dr. Halil İnalcık’ın başkanlığında yapılacak oturumda Osmanlı döneminde ki gıda kontrolü ele alınacak. “Tarladan Sofraya Güvenilir Gıda”nın ana tema olduğu zirveye bu yıl da binlerce yerli ve yabancı firma temsilcisinin katılması bekleniyor.


PRESTİJLİ ÖDÜLLER FİRMALARA AVANTAJ SAĞLIYOR


Zirve, sektör temsilcilerini bir araya getirmenin yanı sıra, katılımcı firmalara farklı alanda avantajlar da sağlıyor. Firmalar kendi sektörlerindeki ve ilgili sektörlerdeki firmalarla bir araya gelerek ticari anlaşmalar yapabilirken, sektördeki yeni ve gelecek vadeden firmalar kurumsal kimliklerini güçlendirme imkânı yakalayabiliyor. Fuaye alanında kurulacak stantlarla firmalar ürünlerini ve markalarını hedef kitlelerine doğrudan sunarak pazarlarını büyütme olanağı bulabiliyor. Sektör temsilcilerinin aralarında bilgi alışverişi yapmaları sağlanıyor. Yapılacak panel ve konferanslarla katılımcı firmaların mevcut sorunlarına çözümler üretilirken, gıda sektörünün olası sorunları da tespit edilerek çözüm önerileri sunuluyor. Zirvede ayrıca sektörün gelişmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlar ödüllendiriliyor. Ödül alabilmek için sektöründe yenilik, Ar-Ge, verimlilik, katma değer, başarı hikâyesi, hızlı büyüme, eğitimde ve yönetimde başarı, müşteri ilişkilerinde övgüye değer faaliyette bulunma ile insanların yaşam kalitesini yükseltmeye katkıda bulunmuş olma zorunluluğu aranıyor. Firmalar, 1 yıl boyunca gerçekleştirecekleri tüm reklam materyallerinde görsel kullanma imkânı elde edebiliyor.


ZİRVE İÇİN SPONSORLUK YARIŞINDA SON GÜNLER


Ana sponsorluğu 10 şirket ile sınırlı olan zirve için sponsorluk yarışı da devam ediyor. Her yıl birçok firmanın sponsor olmak için başvurduğu zirve bu yıl da bu alanda renkli bir tablo sunuyor. Gıda, tarım ve perakende sektöründe faaliyet gösteren firmalar, bu sektöre destek verenler ödül için başvuruda bulunabilecek. İsteyen firmalar da zirveye sponsor olarak, açacakları stantlar ile gıda sektörünün enlerine firmalarını daha iyi tanıtma imkanı elde edebilecek. www.guvenilirgidazirvesi.com internet adresi üzerinden adaylık başvurusu kabul edilirken, sektörde faaliyet gösteren tüm firmalar, ödül için çeşitli kategorilerde (birden fazla kategoride) müracaatta bulunabiliyor. Adaylıklar belirlenen ödül dalları için sektör temsilcileri ve uzman kişilerden oluşan “Seçici Kurul” tarafından değerlendiriliyor. Seçici Kurul, bu adaylar arasında değerlendirme yaparak sonucu açıklıyor. Seçici Kurul tarafından ödüle aday gösterilmek için sektöründe yenilik, Ar-Ge, verimlilik, katma değer, başarı hikâyesi, hızlı büyüme, eğitimde ve yönetimde başarı, müşteri ilişkilerinde övgüye değer faaliyette bulunma ile ülkemiz insanının yaşam kalitesini yükseltmeye katkıda bulunmuş olmak zorunluluğu aranıyor. Seçici Kurul üyeleri içinde ise ilgili STK temsilcileri, akademisyenler ve basın mensupları bulunuyor.


Etiketler: güvenilir gıda ödül
Bu 2408
YAZARLAR