Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto
Davutoğlu Karapınar'da Miting Yaptı

Davutoğlu Karapınar'da Miting Yaptı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "İstediler ki milletin morali bozulsun, ümitler kırılsın ve 30 Mart seçimlerinde AK Parti hükümetine, Başbakanımıza bir darbe vurulsun. Vuramayacaklar, bizi durduramayacaklar" dedi.

25.03.2014 / 19:07

Seçim çalışmaları kapsamında Konya'nın Karapınar ilçesine gelen Davutoğlu, burada partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 12 yılda Türkiye'nin çehresinin değiştiğini belirtti.

AK Parti iktidarından önce genç kızların üniversite kapılarında bekletildiğini, hakaretlere maruz kaldığını ifade eden Davutoğlu. "Ne oldu? Milletle bütünleşmiş olan AK Parti kadroları sayesinde, önce üniversite, sonra devlet dairesi, nihayet bu milletin iradesini ilelebet temsil edecek olan TBMM'nin kapıları da tüm kardeşlerimize açıldı. O kapıdan iki Konya milletvekilimiz Gülay Samancı ve Ayşe Türkmenoğlu girdiler.

Başı açık ve kapalı milletvekillerimiz kardeş bir şekilde Meclis'e girdiler" diye konuştu."Bu oyunları bozmaya hazır mısınız?"


"Yeter artık, söz de karar da millete aittir" diyen Davutoğlu, şunları kaydetti:


"Bu hükümet Türkiye'yi öyle yerlere getirdi ki, sıradan bir IMF memuru Ankara'ya geldiğinde, Başbakan'ın değil, IMF memurunun ağzına bakılıyordu. Geçen sene mayıs ayında Türkiye Cumhuriyeti Devleti, IMF ile borç defterini kapattı. Bundan sonra inşallah bu millete borç zilletinin yaşatılmayacağı bir dönem başlatıldı.Bundan sonra kudretli Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne borç zilleti yaşatmayacak kadrolar istiyoruz. Allah millete ve devlete zeval vermesin. Bir daha böyle bir zilleti bize yaşatmasın. Geçen sene başörtüsü yasaklarının kalkması, borç defterinin kapatılması gibi birçok büyük projeyle altın bir yıl yaşanırken, birileri Gezi olaylarıyla, son dönemdeki operasyonlarla bu yılı kabus yılına çevirmek istedi. İstediler ki, öyle bir hava essin ki, 30 Mart seçimleri bir genel seçim mahiyeti kazansın ve hükümet yıpratılsın. 30 Mart ilk duraktır, arkasından cumhurbaşkanlığı seçimleri, arkasından genel seçimler var.

İstediler ki milletin morali bozulsun, ümitler kırılsın ve 30 Mart seçimlerinde AK Parti hükümetine, Başbakanımıza bir darbe vurulsun. Vuramayacaklar, bizi durduramayacaklar. Şimdi size soruyorum. Bu oyunları bozmaya hazır mısınız? 30 Mart'ı madem ki onlar genel seçim havasına soktular, biz de hodri meydan diyoruz. 30 Mart'ta, inşallah cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ve daha sonraki genel seçimlerin işareti olarak AK Parti kadrolarına en güçlü desteği vermeye hazır mısınız?"Davutoğlu, mazlum milletlere 3 milyar dolar yardım yaptıklarına değinerek, al bayrağı her yerde görenlerin, oralarda kudretli ve şefkatli Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin izini ve tarihe vurulan mührünü de gördüklerini dile getirdi.


Mazlumlara yapılan yardımların eleştirildiğine dikkati çeken Davutoğlu, "Somali'ye yardım yaptığımız için eleştiri oklarını yönelttiler. Bosna Hersek'e yardım yaptığımız için de eleştirdiler. Ama onların eleştirileri önemli değil.Biz sizlere soruyoruz. Sizden onay gelmişse, biliniz ki biz her türlü riski, fedakarlığı üstlenerek bu yardımları yapmaya devam ederiz" ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Bu 2985
YAZARLAR