Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Memleket Sevdası

Mithat Korkusuz
Aslında her yönü ile çok güzel bir ilçede yaşıyoruz. Ölüsüyle düğünüyle, kötü gününde iyi günde hep beraber hareket eden bir toplumuz.
01.01.1970 / 02:00
 Aslında her yönü ile çok güzel bir ilçede yaşıyoruz. Ölüsüyle düğünüyle, kötü g,nünde iyi günde hep beraber hareket eden bir toplumuz. Bu özelliğimize başka bir yerde rastlamamız mümkün değil.Ancak bu güzelliklerimizi normal hayatımızda gösterememek sanırım en büyük eksikliğimiz.Lafa geldiğinde” memleket sevdalısı” olacağız işimize gelmedi mi bu sevdayı kesip atacağız.Sevdalı insan sevdiğine kıyar mı,sevdasına ihanet eder mi.? Karapınar kârcı ve çıkarcıları değil, yancı ve arpacıları değil, memleketi için güzel işler yapmaya çalışan gerçek insanların önünü açmak hepimizin görevi olmalı.Bundan 10-15 yıl öncesini ve şimdiyi düşünelim. Acaba değişen Karapınar kadar düşüncelerimizin ve beyinlerimizin değişip değişmediğini yargılamak lazım.Yalancı hancılarla, yalancı yolcuları tanıyıp, gerçek olarak tanımladığımızda çok şey kazanacağımızı da  bir kenara yazmadan geçmeyelim!Memleket sevdası dediğin;  Zeus’un Sinope aşkı gibi değil,  boyacı Sabri’nin sevgisi saf ve berrak olmalıBu ilçeyi boyacı Sabri gibi seven kaç kişi var.     Bu Adamın kalbinde ne kin ne de çekememezlik var!İlçemizin her alandaki gelişmesinden rahatsızlık duyanlar ve baltalamaya çalışanlar aslında geleceğine zarar verdiklerinin farkında değiller. Olumlu yönde gelişen bakış, şehrin olumlu gelişmesine; olumlu yönde gelişen şehir de  markalaşarak yaşayanlarıyla birlikte büyür... Çevreye SaygıHer canlının toprağa, suya ve havaya ihtiyacı vardır. Bunlar olmadan yaşam olmaz. Bütün ülkelerin ortak sorunu haline gelen çevre kirlenmesi, günümüzde insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Günümüzde küresel ısınma ile iklim farklılıkları meydana gelmeye başlamıştır.O zaman insanoğlu yaşadığı doğaya ve çevre sahip çıkmalı ve korumalıdır. Yaşanır bir çevrede yaşamak sanırım hepimizin ortak arzusu olsa gerek. Bugünden itibaren herkes yaşadığı yerde çevresine sahip çıksa sanırım dünyada bu sorun ortadan kalkar. Ancak bunun için öncelikle insanın kendi iç dünyasındaki hırsını terke etmesi gerekir diye düşünüyorum.Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmalıyız. Çevrenin kirlenmesini önlemek için üzerimize düşen görevleri mutlaka yapmalıyız. Özellikle ilköğretim çağındaki çocuklara mutlaka çevre bilinci verilmelidir.

Etiketler:
Bu yazi toplam 2306 defa okundu
YORUMLAR
harun emre: 
"karapınardaki polisin tutumu"
karapınarımızda emniyet güçleri yani polisler alikıran baş kesen olmuşlar polisler vatandaşı karakolda pata küte dövüyolar buda yetmezmiş gibi vatandaşa bisürüde şuç yükleyip ceza evine gönderiyolar ardından tehtit ediyolar sizden ricam haber yapmanız kardeşim polisler tarafından karakolda işgence gördü buda yetmezmiş gibi ceza evine girdi.
01.11.2012 / 00:41
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR