Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Meclis Deyip Geçmeyin

Mithat Korkusuz
30 Mart seçimleri için adaylar kim olacak sorusu cevabını bulurken acaba belediye meclis üyeleri kim olacak sorusu da listelerin açıklanmasıyla meraklar sona erdi.
01.01.1970 / 02:00


30 Mart seçimleri için adaylar kim olacak sorusu cevabını bulurken acaba belediye meclis üyeleri kim olacak sorusu da listelerin açıklanmasıyla meraklar sona erdi.Kimi partiler listelerinin açıklanması ile tepkiler ve burun kıvırmalar yaşarken kimi partilerde memnunluk yarattı.Aslında listelerin açıklanmasında çevre, menfaat ve hizmet etme üçlüsünün etkisi olduğunu düşünüyorum. Oy kapma veya kaybetme uğruna partilerden transferlere şahitlikte ediyoruz.2011 yılı milletvekili seçimlerinde, AK Parti 14 bin 843, CHP 5 bin 138, MHP 4 bin 372 oy almışlar... Referandum da yüzde 55,1 ilçeden oy çıkartmış...Bazı partiler merkezde bazı partilerde köylerde güçsüz. Partiler bu eksiliklerini gidermek adına listelerini süslemeye çalışmışlar.Partilerde sürpriz isimlerde yok değil. Bir önceki seçimlerde farklı partilerde çalışan isimler bugün farklı bir partilerde bulunabiliyorlar. Tepki aldıkları gibi alkış aldıkları da malum.Ama acaba daha çok hangisi?Her seçim döneminde belediye başkan adayları konuşulur. Kimse meclise dikkat bile etmez. Bu güne kadar Her birisi de ayrı partilerden olan bu Belediye Başkanları içerisinde görevini mükemmel yapan olduğu gibi hoşnut olmayan icraatlar sebebi ile eleştirilenlerde mutlaka olmuştur.. Ama hiç bir zaman onlarla beraber o seçimlere giren 'yol arkadaşları' olan meclis üyeleri konuşulmadı.

Sanırım önemsiz de görüldüğü içindir ki milletin çok da umrunda olmuyordu meclis üyeleri.

Zaten seçmen de sandığa gittiğinde meclis üyesi olarak kimi, kimleri seçtiğini önemsemedi bile.

Yanlış anlaşılmasın ama bazende  'kuru kalabalık' olarak da göründü!

Ya da gösterildi.Çeşmenin oraya çıkın vatandaşa sorun 2 tane belediye meclisi üyesinin adını söyle deyin söyleyemezler.Herkes bilmelidir ki meclis üyeleri başkanın aynasıdır.

Bir başkan ne kadar iyiyse, anlayın ki meclisi de iyi.

Ne kadar kötü anılan bir başkan varsa, bilin ki meclisi de iyi çalışmamış yorumunu hepimiz yaparız. Şu anki meclis toplum yararına Ben de iz bırakan bir meclisti.

Dolu dolu bir meclisti.

Her sesin olduğu, yeri geldiğinde iktidarın da muhalefet olduğu uyumlu ve saygılı bir meclisti.Kendilerine ilçemize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.Bu seçim aynı zamanda meclis seçimi de olacak. Partiler kendi kriterlerine göre listelerine hazırladılar. Ancak bir partide öyle bir isme homurdanma var ki sonucunu hep birlikte göreceğiz. Meclis Belediye başkanını çalıştırmalı iktidar-muhalefet proje yapmalıdır.Listelerdeki en dikkat çekici olan CHP listelerinde birinci sıradan aday Ayhan Karaaslan adlı bir bayan’ın gösterilmesi, MHP listelerinde  CHP’nin eski ilçe yöneticilerinden Mustafa Reşit Çınar’ın kontenjan adayı olması ve Bir dönem önceki seçimde SP Belediye başkan adayı olma Mustafa özsoy’un 4.Sırada olması ilginç geldi.Bunların ne getirip ne götüreceğini hep birlikte göreceğiz.  

Etiketler:
Bu yazi toplam 2061 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR