Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto
Ak Parti'de Ümit Mete Aday Adayı

Ak Parti'de Ümit Mete Aday Adayı

“Karapınar’ın Ümidi Var” sloganı ile Mart 2014 seçimleri için Aday Adaylık müracaatını resmi takvim sürecinin son günü yapan Ümit Mete, Karapınar İlçe Teşkilatına ailesi ve yakın çevresi ile birlikte geldi.

02.11.2013 / 12:03

İlçe Başkan Vekili Nadi Tartan’a müracaat evrakını teslim ederken ve basın açıklaması sırasında oldukça heyecanlı olan Mete’nin samimi tavırları salondakilerden tam not aldı. Ak Partinin 6. A.Adayı olan Ümit Mete yaptığı basın açıklamasında;

Sayın başkan, Değerli teşkilat mensupları, hanım kardeşlerim, genç kardeşlerim ve basınımızın değerli temsilcileri;


Hayatımda, doğup büyüdüğüm ilçeme hizmet etme noktasında aldığım adaylık kararımı açıklayacağım toplantımıza hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.


Değerli dostlar ben; Konya’nın Karapınar ilçesinde beş çocuk sahibi Ali ve Halime Mete çiftinin birinci çocuğu olarak 1972 yılında Fevzi paşa mahallesinde dünyaya geldim. İlköğrenimini Karapınar Mustafa Şener İlkokulunun ’da, orta öğrenimini Karapınar lisesi ortaokulunda tamamladıktan sonra, Karapınar Lisesinde başladığı öğrenim hayatına ara vererek 1990 yılında yurt dışına (Hollanda) çalışmak üzere gittim.


 1995 Yılında yurda geri dönenen Ümit METE, Konya’da babam ve kardeşlerimle birlikte var olan tekstil atölyesini geliştirerek fabrikasyon üretimi ile kendi markamızı oluşturdum.


1996 Yılında vatani görevini Kars Subatan hudut taburunda er olarak tamamladım.


Askerlik dönüşü tekstil hayatına devam ettim.Aynı  zamanda yarım kalan öğrenim hayatıma dışarıdan devam ederek lise diplomasını aldım.


2000 yılında Meram Belediyesi’ne Başkan yardımcısı özel kalemi olarak göreve başladım. 2005 yılında Konevi Kültür Merkezi Müdürlüğü görevine devam ederken Konya Büyükşehir Belediyesi genel sekreter yardımcısı özel kalemliği görevine geçici görevle getirildim.


2006 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesihalkla ilişkiler bölümünü bitirdim.


2008 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesiişletme bölümünden mezun oldum.


2012 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü ne kayıt yaptırdım. Halen 2. Sınıfta okumaktayım.


2007 yılında siyasi bilgi ve tecrübelerimi paylaşmak amacıyla kısa adı “TÜSİAR” olan Türkiye Stratejik Araştırma ve Danışmanlık Şirketini kurdum. Türkiye çapında Ekonomik, Sosyal ve Siyasal içerikli yüzlerce araştırmaya imza attım.


1986 Yılında Refah Partisi Karapınar ilçe teşkilatında siyasi çalışmalara başladım. 1990-95 yıllarında Hollanda’da AMG Amsterdam temsilciliğinde, 1999 yılında Fazilet Partisi Konya il Gençlik kolları başkan yardımcısı,2004 yılında Saadet Partisi Konya İl Gençlik kolları başkan vekiliiken aktif siyaseti bıraktım.


Türkiye Ekonomisine yön vermek ve Türkiye ticaretinin gelişmesine sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Anadolu Aslanları iş adamları Derneği Konya şubesinde 2005-2010 yılları arasında istişare kurulu üyeliğinde bulundum. 2009 yılında Konya’da bulunan Karapınarlılar Derneğinde Başkan yardımcılığı görevine seçildim ve halen bu görevime devam etmekteyim.


2007 yılında Ak partinin İlk siyaset Akademisinden başarıyla mezun oldum.


2009 yılından beri Adalet ve Kalkınma Partisi Niğde Belediye Başkanı Strateji Danışmanı olarak görev yapmaktayım.


2013 yılı ocak ayından itibaren Meram Belediyesinde Halkla ilişkiler uzmanı olarak görevine devam etmekteyim. Evliyim ve Halime Nur-Mert Talha isimli 2 çocuk sahibiyim. İngilizce ve Filamanca bilmekteyim.


Sevgili Kardeşlerim,


28 yıllık teşkilat, 13 yıllık belediyecilik geçmişim var.20 yıllık ömrümü Karapınar'da geçirdim.


Karapınar'a aidiyet hissediyor ve vefa borcum olduğunu düşünüyorum.


Tecrübe ve birikimlerimi Karapınar’a hizmet için,


Karapınar halkının aydınlık geleceği için kullanmak istiyorum. 


Hizmet aşkıyla bütün Karapınar’ı kucaklayacağım, Karapınar’ı gelecek yarınlara, çağdaş, uygarlık seviyesine çıkarabilecek vizyona sahibim,Belediyeciliği yakından tanıyor ve biliyorum, Birçok alanda yapmış olduğum çalışmalarla, yaptığım hizmetlerle kendini kabul ettirmiş biriyim, Karapınar’ın sorunlarını ve çözüm yollarını en iyi bilenlerdenim, Karapınar için eğitim, kültür, sağlık, sosyal, ticari, ekonomi ve teknik alanlarda önemli projelere sahibim, Bilgili,tecrübeli, dürüst, başarılı ve çalışkan bir ekibim var, Konya Büyükşehir Belediyesi, İl özel idaresi vb. kurumlarla çok iyi ilişkilerim var, İşini iyi bilen, iyi yapan, iyi yöneten ve Türkiye’de birçok belediye’ye eğitim ve danışmanlık hizmeti vermiş,  sıradışı, çalışkan, başarılı, dürüst, bilgili ve tecrübeli bir belediyecilik uzmanı olarak her zaman yanınızda olacağım. 


Sevgili Kardeşlerim,


Demokratik bir yerel yönetim, hiçbir ayrım yapmadan kentte yaşayan insanların tamamına eşit hizmet vermek ve halkın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için çalışır. AK PARTİ, iktidarda bulunduğu kentlerde gerçek belediyeciliğin ne olduğunu tüm Türkiye'ye göstermiş ve öğretmiştir.


Sevgili kardeşlerim, 


50 bin nüfuslu ve her an gelişen, değişen ve büyüyen bir ilçede, sorun çıkaran değil, çözüm üreten bir yönetici olacağım.


Allah nasip eder başkan olursam Halka hizmet, Hakk’a hizmet düsturu ile hareket edeceğim. Bilgi ve tecrübelerim, hizmet aşkım ve çalışma ahlakımla bunu başaracağım. Yaşadığımız bu güzel kenti, ekip ruhuyla, mahalle meclisleriyle ve hep birlikte yöneteceğiz. Yetkin ve donanımlı ekiplerimizle Karapınar’ımıza yakışan en doğru ve en iyi hizmetleri üreterek, şehir hayatının önündeki tüm engelleri ortadan kaldıracağız. 


Karapınar’ı modern, yaşanabilirve sosyal donatıları çok olan bir şehir yapacağız. 


Hesap soran değil, hesap veren Adil ve Şeffaf bir yönetim anlayışımız olacak. 


İlçemizin problemlerinin kısa sürede nasıl çözüme kavuşturulduğunu göstermek için, örnek alan değil, örnek alınan bir Karapınar için, adayım. Karapınar‘da fakir, aç ve açıkta insan kalmayıncaya Kadar çalışacağız. Kimsesiz çocuklar, yaşlılar ve kadınlarımızın en emin sığınağı olacağız. Halkımızın her türlü ihtiyacını karşılayacağız, gelecek seçimler için değil; gelecek nesiller içinçalışacağız. 


Sevgili Kardeşlerim, 


Öyle Bir kent düşünün ki; Kokusuz, tertemiz bir havası olan, Çevre ve görsel kirliliği problemi bulunmayan, alanlarının modern ve estetik olarak, ekonomik, ticari ve kültürel açıdan en iyi şekilde değerlendirildiği, Sağlıklı ve organik tarımın yapıldığı, yeni ekonomik ve istihdam alanlarının oluşturulduğu, Çöp, çukur ve çamur problemi kalmamış, Kadınların ve gençlerin, sosyal, siyasi ve ekonomik hayata aktif olarak katıldığı, Çocukların, yaz - kış oyun alanlarında eğlenceli vakit geçirdiği, Alternatif enerji sistemlerini kurmuş, ekonomik bir şekilde elektriğini üreten ve kullanan, İmar, mülkiyet ve tapu problemleri halledilmiş, Kentsel Dönüşüm ve Yeni toplu konut alanları açılımıyla modern ve sağlıklı, konut problemi kalmamış, Yeni ticaret merkezleri ve sanayi alanlarıyla, sanayi ve ticaretini daha da geliştirmiş,  alışveriş merkezlerinin, gençlik kamplarının, mesire, piknik ve dinlenme alanlarının, aşevlerinin,  çocuk kulüplerinin, 5 yıldızlı otellerin, kendi kendine yeten, yaşanabilir, kaliteli, huzur veren, marka ve örnek bir karapınar. 


Sevgili Kardeşlerim, 


İşte Bu düşünce ve hayallerinizi birlikte gerçekleştirmeye sizleri davet ediyorum. , Sizlerin sevgisini, hoşnutluğunu, duasını kazanmak ve gurur kaynağız olmak için, Ak Parti Karapınar Belediye Başkanlığı için huzurunuzdayım ve Aday Adaylığımı açıklıyorum.


İnşallah, birlik ve beraberlik içinde İnançla, azimle ve kararlılıkla çalışarak, % 100 zafere ulaşacağız.


Teşkilatın içinden, teşkilat terbiyesiyle büyüyerek bu günlere geldim. İçinizden biriyim, ben sizim, siz bensiniz, hepimiz biriz, biz birbirimizin kıymetini biliriz. Allah birliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin. İçiniz rahat olsun, GENÇLİĞİN, DEĞİŞİMİN, GELİŞİM VE UMUDUN temsilcisi olarak, Birlikte başaracağız ve kazanacağız.


Sözlerimi bitirirken  30 MART 2014 seçimlerinin Karapınar’ımız ve Ülkemiz için Hayırlara vesile olmasını diliyorum .Hepinizi sevgi ve hürmetlerimle ayrı ayrı selamlıyorum, Allah yar ve yardımcımız olsun, 


Gelecek günlerimiz ak ve aydınlık olsun.Biz Hepimiz Birlikte Karapınar’ız diyor ve Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.Sağ olun, var olun. 

YORUMLAR
ali: 
"tanır taır"
arkadaşım diğer adaylar karapınarı ne kadar tanıyorlar. ayaklarına birileri gelirse onu tanırlar bizim adayların hiçbiri kimsenin ayağına gitmez
03.11.2013 / 15:38
hasan: 
"gelmek lazım"
HAYIRLI OLSUN ÖNCELİKLE AMA BEN SİZİ DÜĞÜNLERDE SÜNNETLERDE TAZİYELERDE CENAZELERDE HİÇ GÖRMEDİM.BENCE HALK İLE İÇ İÇE OLMAK LAZIMDI.KUSURA BAKAMYIN DAHA YAŞINIZ GENÇ BENCEKALAN ZAMANLARFINIZDA HAFTADA BİR KAÇ GÜN ZİYARETLERDE BULUNSANIZ ÇOK İYİ OLUR.SİZİN ÜMİDNİZ OLABİLİR AMA BENİM SİZE HÇ ÜMİDİM YOK.
02.11.2013 / 18:52
suphi: 
"tanıyamadım"
Ümit Bey ilk defa sizi gördüm ama tanıyamadım kimlerdensiniz.Acaba Belediye başkanı Olursanız insanları isimleri ile çağırabilecekmisniz
02.11.2013 / 18:50
ahmet yapıc: 
"başarılar"
memleketin sizin gibi insanlara ihtiyacı var karapınarımızda değişim şart bu adamlarınan ne kadar gideceğiz bilmiyoruz.Gençler gelsin işin ehli gelsin
02.11.2013 / 16:41
YAZARLAR