Ulusoy'dan teşekkür açıklaması
Ulusoy'dan teşekkür açıklaması
Değerli üyelerimiz! Çok kıymetli arkadaşlarım! Sevgili dostlarım! Sevgili hemşerilerim! Sizlerin güven ve teveccühü ile Karapınar Ticaret Borsası’nın başkanı olmanın onur ve sevinci yaşamaktayız. Ekibim ve şahsım adına her birinize tek tek teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyorum. Geçtiğimiz dönemlerde, Meclis Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptığım bu güzide kurum, gücünü de güvenini de sizin gibi her biri birer değer olan üyelerinden almaktadır. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da gücümüzü sizden almaya devam edeceğiz. Sizden aldıklarımızla yol haritamızı belirleyecek ve enerjimizi yine sizler için harcayacağız. Seçimimiz oldu, bitti. Sonuç budur. Borsamızı şahsımın başkanlığında hepsi birbirinden değerli, birbirinden kıymetli ve hepsi birbirinden güzel kişilerden oluşan ekibime emanet ettiniz. Bizler, demokrasinin en sağlam örneğini ortaya koyarak, demokratik ortamda tercihlerimizi oyladık ve ortaya çıkan sonuç bizim özgür irademizdir. Özgür irademizi hangi tarafta kullanmış olursak olalım, sandık açıldıktan sonra rekabet de, yarış da bitmiş, birlik, beraberlik ve dostluk başlamıştır. Biz, seçimleri rekabet ya da mücadele olarak görmüyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır, hizmet yarışıdır, gönül işidir. Gönülle yapılan işlerde gönül kırmak, gönül koymak olmaz. Önümüzde sayfaları hiç açılmamış bir dönem durmaktadır ve bu yeni dönemin eşiğinde, sizlerle beraber coşku doluyuz. Bu yeni dönem için projelerimiz hazır ve bu projelerimizin bazılarını sizlerle paylaştık. Yarından tezi yok kolları sıvıyor ve kaldığımız yerden devam ediyoruz. Geride kalan dönemde ve seçim sürecimizde bizlerden desteğini esirgemeyen, bizlere kapılarını ve gönüllerini açan siz değerli üyelerimize, hemşerilerimize, gönül dostlarımıza, ne kadar teşekkür etsek azdır. Sevgili dostlarım Söylenecek çok şey olsa da “gün söz söyleme günü değil iş görme günüdür “ diyerek, şükran ve minnetlerimi sunuyor, birlikte yürüyeceğimiz bu yolda Allah yardımcımız olsun diliyorum. Sağ olun! Var olun!
Hastanemize yeni ünite açıldı
Hastanemize yeni ünite açıldı
İlçemizin ihtiyacı olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi Karapınar Devlet hastanesinde hafta içi her gün 08:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermeye başladı.. Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm Dr Hüseyin Babur önemli ve gerekli Hizmetin ilçeye kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Başhekim Babur Şunları kaydetti: “Ünitede Uzman Doktor Savaş Karpuz ile Fizyoterapist Sait Çetinkaya Hemşireler Anakadın Çakan ve Sibel Güzelgün görev yapacaklardır. Hayırseverlerin bağışları ile ünitemize hotpack, ultrason, traksiyon, elektroterapi, tens, parafin, yürüme bandı ve egzersiz merdiveni cihazları alınmış olup, artık hastalarımız her tür ağrı, boyun fıtığı, bel fıtığı, diz ağrıları ve felç gibi durumlar için başka bir merkeze gitmeden hastanemizde tedavi edilebileceklerdir. Ünitemizin kazandırılmasında etkin rol oynayan İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa KARACA Bey’e, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet YAKA Bey’e, bağış yapan Karapınar Esnaf Ve Sanatkârlar Odasına, Karapınar Nakliyeciler Ve Şoförler Nakliye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine, Karapınar Ticaret Odası Başkanlığına, Karapınar Çiftçi Malları Koruma Başkanlığına, Karapınar Merkez Sulama Kooperatifi Başkanlığına, Karapınar Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına, Karapınar Süt Üreticileri Birliği Başkanlığına, Karapınar Ziraat Odası Başkanlığına, Ahmet Akkaya’ya, Süleyman Filiz’e, Mustafa ALP’e ve Mustafa İVRİZ ile eşi Fadimana İVRİZ’e hastanemiz ve ilçemiz adına teşekkür ederiz. Yakın zamanda yine hayırseverlerimizin bağışlarıyla alınan Odyometri Cihazı da hastanemize kazandırılacaktır.”
Zengin:Hizmet etmek istiyoruz
Zengin:Hizmet etmek istiyoruz
7 Nisan 2018 Tarihinde yapılacak olan Karapınar Ticaret Borsası Olağan Genel Kurulu seçimlerine sayılı günler kala, başkan adayları ekipleriyle sona doğru çalışmalarına devam ediyorlar. Karapınar Ticaret Borsası Başkan Adaylarından Ziraat Mühendisi Yusuf Zengin çalışmalarına hız verdiği şu günlerde basına yaptığı açıklamada şunları kaydetti. ‘’ Bölgemizin, ilçemizin ve çiftçimizin ihtiyaçlarını gidermek noktasındaki çalışmalara yeni bir soluk getirmek için çıktığımız bu yolda, bugüne dek bir Ziraat Mühendisi olarak edindiğim bilgi, tecrübe ve birikimlerle, ekip arkadaşlarımla, daha başarılı çalışmalara imza atmak en büyük hedefimiz olacaktır. Bizler seçimleri kazandığımız günden itibaren üreticimizin, çiftçimizin, emekçilerimizin yanında olup sorunlarının çözümü noktasında her türlü çalışmayı gerçekleştirmeyi kendimize ihmali mümkün olmayan bir görev bileceğiz. Bölgemiz ve ilçemiz adına, tarım, hayvancılık ve bunlara bağlı üretimlerin artıp daha çok değer bulacağı, bölgemizin ve ilçemizin kalkınmasına da yarar sağlayacak, çiftçimizin kazanacağı, ilçemizin kazanacağı, bölgemizin ve ülkemizin kazanacağı yeni projelerle var gücümüzle çalışacağız. Bu çalışmalar için, tecrübeli, birikimli ve hevesliyiz. Birlikte kazanmak için çıktığımız bu yolda desteklerini esirgemeyen bütün hemşerilerime saygılarımı sunuyorum ‘’ dedi. Karapınar Ticaret Borsası Olağan Genel Kurul Seçimlerinde Başkan Adayı Ziraat Mühendisi Yusuf Zengin’in listesi şu şekilde: Yusuf Zengin (Ziraat Müh.)Başkan Adayı (Abdullah Zengin Tarım Ürn. Mühendislik ve Nakliyecilik Sanayi Ticaret Ltd Şirketi) İsmail Akkaya (Karapınar Birlik Et Tarım Ürn. Nak. Tic. Ve San. Lid. Şti.) Mustafa Köklüsoy (Köklüsoy Tarım ve Gıda Ürün. Nak. Paz. Tic. San. Ltd. Şti.) Ramazan Koyuncu Veli Kesik (Kesikler Tarım Ürn. Tic. San. Ltd. Şti.) Mustafa Koçak (Ziraat Müh) Celil Güngör Naim Bozu (Nazifoğlu Tarım Ürn. Paz. Nak. Tic. San. Ltd. Şti.) Bilge Aydınbelge (Makine Mühendisi) (Apak Süt Tarım San. Ve Tic. Ltd. Şti. ) Ayhan Bütüner Erhan Okumuş-Okumuş Ticaret Emin Ünal Ali Bayrak Ufuk Boztaş (Ufuk Enerji Tarım. Tic. San. Ltd. Şti ).
Hotamışta havacılık anlatıldı
Hotamışta havacılık anlatıldı
Herkes için Havacılık Derneği Konya temsilciliği tarafından Karapınar Hotamış ilkokulu öğrencileri ziyaret edildi. Dernek yetkileri havacılık, uçaklar ile ilgili bilgiler verirken havacılık tarihini anlatan eğlenceli bir program gerçekleştirildi. Okulun sosyal faaliyetler salonunda sineyizyon eşliğinde havalık hakkında bilgiler verildi. Daha sonra çocuklarla beraber Origami yöntemi ile uçak yapımına geçildi, yapılan uçaklar okul bahçesinde hep beraber uçuruldu. Karapınar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Yayla programa katılan ve güzle bir etkinliğe imza atan Herkes için havacılık derneğine teşekkür etti. Herkes için Havacılık Derneği Konya temsilcisi Ayşenur Ülkebaş, etkinliğin amacının, çocuklara havacılıkla dolu bir gün yaşatarak, geleceğin havacılarının, havacılığa ilk adımlarını atmalarını sağlamak, zihinlerinde daha küçük yaşta havacılığa dair somut düşünceler yaratmak olduğunu söyledi. Yapılan etkinlikler farkndalık oluşturmak istediklerini de söyleyen Ülkebaş şunları ifade etti: “Ülke gelenlinde temsilcililerimiz okulları ziyaret ediyor ve havacılık hakkında bilgiler veriyor. Bu tip çalışmalarımız zaman zaman yaparak çocuklarımıza hem bilgiler veriyor hem de onlara eğlenceli bir sunum gerçekleştiriyoruz. En azında küçük yaşta bazı şeyleri hafızalarında canlandırarak farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Karapınar’daki faaliyetimizde son derece güzel ve faydalı geçti. Bize destek olan Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ile Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Yayla’ya çok teşekkür ediyoruz”
Ziraat odasında önemli hizmet
Ziraat odasında önemli hizmet
Karapınar Ziraat Odası, Çiftçiye ilaçlama konusunda destek amaçlı yine bir hizmet gerçekleştirdi.. Bir gidişte 36 metre genişliğinde alanı, ürüne zarar vermeden ilaçlayabilen iş makinesini kiralayarak çiftçi için, zaman, ekonomi ve ilaç sarfiyatı önlnemiş olacak. Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner, "Karapınar çiftçisi, yeniliğe açık ve bilinçli tarım alanında zirvede yerini aldı. Karapınar Çiftçisinin bu yönünü bilen tarım aletleri imalatçıları, iş makinelerini ilk Karapınar ile tanıştırmayı hedefliyorlar" dedi. Çiftçinin bu hizmet ile tanışabilmesinin ekonomik olarak çok zor olduğunu söyleyen Üner, "Maliyet olarak bu ilaçlama makinesi çok pahalı. Çiftçilerimizi ekonomik külfete sokmadan, hizmet alımı kiralama sistemi ile bu ilaçlama makinesini çiftçimizin hizmetine sunduk. Dekarını 9 TL ilaçlayacak olan makineyi Biz Ziraat Odası olarak kiraladık. Bu hizmetten faydalanmak isteyen çiftçilere tanıtımını yaptık" dedi. Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Soylu ise "Ürüne zarar vermeden ilaçlama yapmak için ideal olarak tasarlanmış olan bu iş makinesi, Karapınar çiftçisi için hiçte yadırganacak bir iş makinesi değil. Ben inanıyorum ki, şahıs bazında birileri bu makineyi alacak olursa bu Karapınar olur. Çünkü Karapınar çiftçisi ekmek yediği çanağa hürmet eden bir karaktere sahiptir. Toprağını seven ve toprağa hizmet etmekten gurur duyan bir yapıya sahip olan Karapınar'lı, yakın bir gelecekte bu makineyi alarak, ürününe verdiği önemi gösterir" dedi. Çiftçiler ile soru cevap şeklinde yapılan tanıtımda, çiftçilerden Ahmet Yazar, "İlaçlama bedelinin daha ucuz yapıldığı takdirde, bu makine rağbet görecektir. Karapınar halkını bu hizmet ile tanıştırdığınız için Başkanımıza ve yönetimine teşekkür ederiz" dedi Makinenin özellikleri, 36 metre genişliğinde ilaçlama yaparak ilerleyebiliyor. 2 metre üzerindeki ürünlere dokunmadan yukardan ilaçlama yapabiliyor. 5 tonluk tankı ile bir parsele yakın araziyi ilaçlayabiliyor. İlacı hava ile inceleterek bitkiye tam teneffüs etmesini sağlıyor
Bu Kategorinin Diğer Haberleri
YAZARLAR