AK Parti ilçe delegeleri belirlendi
AK Parti ilçe delegeleri belirlendi
Karapınar AK Parti'de gerçekleştirilen ve yoğun katılımın yaşandığı delege seçimlerinde 400 delege belirlendi. İlçe Başkanı Nadi Tartan, olağan kongre öncesinde demokratik bir seçimi daha geride bıraktıklarını söyledi. Başkan Tartan, “Delege seçimlerimizi, Bölge Koordinatörümüz ve İl Başkan Yardımcımız Mehmet Yavuz ile İlçe Koordinatörümüz Fuat Kunduracı gözetiminde tamamladık. Teşkilatımız, demokrasi adına örnek bir seçimi daha geride bırakmıştır. Delege seçimleri, toplam 42 mahallemizde Parti üyelerimizin yoğun ilgisiyle yapılmıştır. Bugüne kadar olduğu gibi bu delege seçimlerimizde sükûnet içerisinde ve yoğun bir katılımla gerçekleşmiştir. Üyelerimiz ve delegelerimizin yoğun katılımı partimize ne derece sahip çıkıldığının önemli bir göstergesidir. Bu da bizi son derece mutlu etmektedir. Bütün üyelerimizi delege seçimleri konusunda bilgilendirdik. Üyelerimiz, kurulan sandıklara giderek demokratik haklarını yerine getirdiler. Partimiz içerisinde demokrasiyi her zaman en alttan başlayarak en üste kadar uygulamaya çalışıyoruz. İnşallah delege seçimlerimiz camiamıza, vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olur. Delege seçimlerimizin ardından 7.'inci olağan kongremizin de demokrasi adına güzel bir örnek teşkil edeceğine inanıyorum. Bu vesileyle delege seçim sürecinde görevlerini layığı ile yerine getiren teşkilatımın kadın ve gençlik kolları dâhil olmak üzere bütün kademelerine, Belediye Başkanım ve Meclis Üyelerime, hassasiyetleri ile bize devamlı destek veren parti üyelerimize göstermiş oldukları demokratik olgunluktan dolayı da çok teşekkür ediyorum" dedi.
Engelleri aşacağız etkinliği
Engelleri aşacağız etkinliği
Karapınar İlçe Müftülüğü tarafından 3 Aralık DünyaEngelliler Günü nedeniyle "Engelleri Hep Birlikte Aşacağız"  adlı bir etkinlik düzenlendi.Kültür Merkezinde düzenlenen Programın açılış konuşmasınıyapan İlçe Müftü Vekili Adem Pekkendir” İster engelli, ister sağlıklı olsun herinsan Allah'ın yeryüzünde yarattığı en değerli varlıktır. Hz. Peygamberimiz birsözünde şöyle buyuruyor; "Allah sizin suretlerinize ve servetlerinizebakmaz, fakat kalplerinize ve amellerinize bakar" Bu dini gerçekler, aynızamanda engelli kardeşlerimize nasıl davranmamız, onlara nasıl yaklaşmamızgerektiğini de anlatıyor. Engelli kardeşlerimize ilgilenmeyi, onlara yardımetmeyi dini bir şiar ve bir insanlık görevi olarak kabul etmeliyiz. Onları biryük ve külfet olarak değil, Allah'ın rızasına götürecek bir vesile olarakgörmeliyiz. Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim ise engelliliği bir noksanlık görmez.Gerçek engellilik, ilahi gerçekleri görememek ve anlayamamaktır” dedi.İl Müftü Yardımcısı . Betül Şimşekli’nin konuşmasınınardından   sinevizyon gösterimi izlendi.Konya Meydanlı Kız Kuran Kursu Öğrencileri işaret dili ile ilahi seslendirdi.Son olarak ise  SelçukÜniveristesi . İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mithat Eser, “Peygamber Efendimizin engellilere vermiş olduğu değer” konulu bir konferans verdi     Proğrama İlçe Kaymakamı onur Kökçü,Belediye başkanı MehmetYaka,İl Müftü Yardımcısı Betül Şimşekli, Ticaret Borsası bşakan yardımcısı Musa Diri ile vatandaşlar katıldı. 
Muhasebecilere
Muhasebecilere " E dönüşüm uygulamaları" anlatıldı
.Konya SMMMO Karapınar Temsilciliği tarafından Muhasebecilere eğitim semineri verildi. Ticaret ve sanayi odası toplantı salonunda verilen seminere oda üyeleri ve stajyerleri yoğun ilgi gösterdi. Seminer açılış konuşmasını yapan SMMMO Karapınar Temsilcisi, Mustafa Aşıroğlu “Hem bürolarımızdaki yoğun iş temposunun yanında bir yandan günlük değişen mevzuatları takip etmek zorundayız. Bu nedenle mevzuat değişiklikleri ile ilgili sizleri hızlı bir şekilde bilgilendirmek adına seminer programları düzenlemeye özen gösteriyoruz. Bugün e-dönüşüm uygulamaları konularında seminerlerimizi gerçekleştireceğiz” dedi. Konya SMMMO Başkanı Abdil Erdal ise . Bilgi ve teknolojik çağının bir gereği olarak mali kayıtlar ve işlemlerimiz değişime ayak uydurmak zorunda. Bakanlık tarafından yapılan bu çalışmalar günlük mali işleri kolaylaştırırken vergi adaletinin sağlanması için yapılması gereken düzenlemelerdir diye düşünüyorum. Aslında toplumun her kesimini ilgilendiren e-fatura ve diğer değişikliklerin her tacirin bilmesi gereken önemli konular. Ayrıca kâğıt ortamından elektronik ortama geçen e-fatura, e-arşiv belgesi sayesinde mükelleflerin tasarruf yapacağı yetkililer tarafından ifade edilmektedir. Her yeni sistem beraberinde sıkıntılar getirse de meslektaşlarımla, işletmelerimizin özverili çalışmasıyla bunları en kısa zamanda aşacaklarına inanıyorum. Meslektaşlarımızı ve mükellefleri bilgilendirmenin bizim gibi kuruluşların görevi olduğunu düşünüyoruz. Yapmak istediğimiz sadece daha fazla bilgi ile mükelleflerin, iş camiasının devletle olan ilişkilerinin daha sağlam gerçekleştirmesini sağlamak ve cezai uygulamalara sebep olmamalarını sağlamaktır” dedi. Oda Başkanı Abdil Erdal’ın konuşmasından sonra SMMMO Denetleme Kurulu başkan yardımcısı İdris Tuncer “E-Dönüşüm Uygulamaları” konusunda sunum yapıldı.
Bu Kategorinin Diğer Haberleri
YAZARLAR