Kuran Kursları arasında etkinlik
Kuran Kursları arasında etkinlik
Yaz Kuran Kursları Turnuvaları sona erdi. Karapınar Belediyesi, İlçe Müftülüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Komek,ASEM ve Gençlik Merkezi işbirliğiyle Yaz Kuran Kurslarında okuyan öğrenciler arasında Sentetik Sahada erkek öğrenciler arasında futbol turnuvası, Atatürk Stadyumu'nda kız öğrenciler arasında Yakan Top Turnuvası, Karapınar Gençlik Merkezi'nde din görevlileri öğretmenler ve öğrenciler arasında da masa tenisi turnuvası düzenlendi. 24 takımın katıldığı erkrkler futbol turnuvasında ihl Yaz Kuran Kursu öğrencileri şampiyon oldu.Mehmet Akif Yaz Kuran Kursu 2. Hacı İsa Camii Yaz Kuran Kursu 3.oldu. 14 takımın katıldığı Yakan Top kızlar Turnuvasında Apak Kız Kuran Kursu öğrencileri şampiyon oldu. Merkez Kız Kuran Kursu öğrencileri 2. Salur Mahallesi Kuran Kursu Öğrencileri 3. oldu. 18 kişinin katıldığı masa tenisi turnuvasında ise Fehmi ON 1. Berkay DİNÇBUDAK 2. Yılmaz ÇAVUŞOĞLU 3. oldu. Turnuvalarda dereceye giren ilk üçe giren takım ve sporculara kupa ve madalyaları 08.08.2019 Perşembe günü Karapınar Belediyesi öncülüğünde yapılacak olan Yaz Kursları Pikniğinde takdim edilecek. Önceki yıl Karapınar Müftülüğü ile işbirliği yaparak şampiyon olan takımları Aksaray ve Nevşehir Gezisiyle ödüllendirdiklerini belirten Gençlik Merkezi Müdürü Muhammet Ali KARAKUL bu yılda şampiyon olan takımları Beyşehir Gezisi ile ödüllendireceklerini söyledi.Ayrıca Karapınar mahalle ve köylerinde Yaz Kuran Kursları öğrencilerinin taşınmasında destek olan Belediye Başkanı Mehmet YAKA ve Belediye Personeline, turnuvalara katılan takımların hocalarına ve öğrencilerine, turnuva boyunca görev yapan Zehratullah VARLI, Hasan BİLGEÇ'e müteşekkiriz dedi
Sporculardan Yaka'ya ziyaret
Sporculardan Yaka'ya ziyaret
Karapınar Belediyesi Uzakdoğu Sporları ve Wu Shu Spor Kulübü Başkanı Mehmet Emekli ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Kulüp Şube Sorumlusu İrfan Ceyhan ile birlikte 12 Ülkeden 570 Sporcunun Katıldığı 30 Temmuz 4 Ağustos 2019 Tarihleri arasında Ankara’da Yapılan Uluslararası Avrasya Balkan Wu Shu Kungfu Şampiyonasında Milli Takımda Görev Alarak Taolu da Yarıştığı 4 Kategori de de Şampiyon olarak 4 Altın Madalya kazanan Belediyemiz Milli Sporcusu Raziye Nur Emekli, Taolu da Yarıştığı 4 Kategoride 3 Şampiyonluk ve 1 üçüncü lükle 3 Altın, 1 Bronz Madalya kazanan Belediyemiz Milli Sporcusu Aslı Nur Emekli, Taolu da Yarıştığı 4 Kategoride 2 Şampiyonluk ve 2 ikincilikle 2 Altın,2 Gümüş Madalya kazanan Belediyemiz Milli Sporcusu Burçin Kolaylı, Taolu da Yarıştığı 4 Kategoride 2 Şampiyonluk, 2 üçüncülükle 2 Altın, 2 Bronz Madalya kazanan Belediyemiz Milli Sporcusu Cevriye Ülkü Boztaş ile birlikte Şampiyona dönüşü Belediye Başkanımız Mehmet Yaka’ya ve Başkan Yardımcımız Halil Aker'e vermiş oldukları desteklerden dolayı Teşekkür ziyaretinde bulunarak çiçek takdim ettiler. Belediye Başkanımız Mehmet Yaka “30 Temmuz 4 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşen Uluslararası Avrasya Balkan Wu Shu Kungfu Şampiyonasında dereceye giren sporcularımızı ve Antrenörleri Mehmet hocamızı tebrik ediyor, Başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.
Hotamışlı ilim adamı Özüdoğru toprağa verildi
Hotamışlı ilim adamı Özüdoğru toprağa verildi
Konya İmam Hatip Lisesi hocalarından ve Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Ergin ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Basın Müşaviri Halil Erdoğan’ın kayın pederi Şükrü Özüdoğru 75 yaşında vefat etti. Ülkemize birçok talebe yetiştiren ilim ve irfan adamı değerli Eğitimci ve İlahiyatçı - Yazar Hacı Şükrü Özüdoğru Hoca'mız Hakk’ın rahmetine kavuştu. Aslen Karapınar Hotamışlı olan Konya Merkez İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri emekli, eğitimci yazar Şükrü Özüdoğru Hoca öğle namazı sonrası Hacı Veyis Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Üçler Mezarlığına defnedildi. Cenaze namazına Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, Konya Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Ergin, Hotamış Türkmenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. ŞÜKRÜ ÖZÜDOĞRU KİMDİR? Şükrü Özüdoğru, 1944 yılında Konya’nın Karapınar ilçesine bağlı Hotamış Mahallesi’nde dünyaya geldi. 1957 yılında Hotamış İlkokulu’ndan 1964’te de Konya İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1970’de Konya İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri öğretmenliğine atandı. Burada öğretmen iken müdür yardımcılığı ve öğrenci yurtlarında müdürlük gibi görevlerde bulundu. 1974 yılında devlet bursu kazanarak, yurtdışına gidip Bağdat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Din Bölümü’nde hadis üzerinde çalışma yaptı. Yurda dönüşünde bir süre de Konya Yüksek İslam Enstitüsü’nde İslam Dini ve Esasları dersi okuttu. Öğretmenliği devam ederken, 1991’de mesleğinde gösterdiği üstün başarıdan dolayı Konya ilinde Yılın Öğretmeni seçildi. 1993’te de Konya İmam Hatip Lisesi Meslek dersleri öğretmenliğinden emekli oldu. Sonra özel bir dershanede müdürlük görevinde bulundu. Şükrü Özüdoğru’nun Dini Bilgiler Rehberi, Ayet ve Hadiselerin Işığında İslami Gerçekler, Tarihi Sosyal ve Kültürel Yönleriyle Hotamış, Kuruluşunda Bugüne Türkiye’de İmam Hatip Liseleri ve Konya İmam Hatip Lisesi, adlı kitapları yayınlandı. Şükrü Özüdoğru, Arapça bilmekte, evli ve 5 çocuk babasıdır.
Bu Kategorinin Diğer Haberleri
YAZARLAR