Özsoy MHP'den aday adayı
Özsoy MHP'den aday adayı
Mustafa ÖZSOY MHP’den Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı Mustafa Özsoy Karapınar Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı dilekçesini MHP İlçe Teşkilat Başkanı Ercan Alp’e verdi. Mustafa ÖZSOY, Kutlu davamız için MHP’den Karapınar Belediye Başkanlığı aday adaylığı dilekçesini vermiş bulunmaktayım. Belediye Başkanlığı bana nasip olduğu takdirde ilçenin sorunlarını ve çözümlerini biliyorum. Karapınar’ın bütün sorunlarını çözmek için gece gündüz demeden çok çalışacağım.”dedi MHP’den Karapınar Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa ÖZSOY’un özgeçmişi; 09.09.1970’de Konya Karapınar’da doğdu. Evli ve 3 çocuk babasıdır. ÖĞRENİM HAYATI • İlk ve orta öğrenimini Karapınar’da tamamladı. • 1988 yılında lise öğrenimini Karapınar Lisesinde tamamladı. • 1991 Yılı Selçuk Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar mezunu, • 2015 Yılında Anadolu üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi. İŞHAYATI . 5 yıl boyunca Meram Tıp Fakültesi hastanesinde, • Daha sonra laboratuvar sorumlusu olarak özel Laboratuvar sektöründe çalıştı. • 1999 yılında Medikal sektöründe iş hayatına atıldı. • Halen medikal sektöründe ticaretle uğraşmaktadır. Mustafa Özsoy Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli STK’larda görev alarak; Sosyal görevlerde ve siyasi çalışmalarda bulunmuştur. Bir memleket sevdalısı olarak sosyal çalışmalar çerçevesinde 2009-2011 yılında üyesi olduğu Karapınar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve 2011-2013 yıllarında Dernek Başkanlığı yapmıştır. 2014 mahalli idareler seçimleri Belediye Meclis Adaylığı , Milliyetçi Hareket Partisi Meram ilçesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Bu tecrübe ve birikimlerini Memleketine hizmet çerçevesinde değerlendirmek istemektedir.
Çiftçi buluşması yapıldı
Çiftçi buluşması yapıldı
AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu'nun da katılımıyla "Çiftçi Buluşmaları" programı düzenlendi.Saygı duruşu ve iİsitiklal marşının okunmasının ardından İlk olarak açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan,Tarım,Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanlığına seçilen Ak Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu'nu tebrik etti ve başarılar diledi. Daha sonra konuşan Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka,Karapınar’ın tarım ve hayvancılığın başkenti olduğunu belirterek,İlçemizi bu alanlarda büyük söz sahibi.Çiftimiz bilinçli ve yeniliklere açık.Tarım ve hayvancılık yanında son yıllarda enerji alanında da Karapınar dünya gündeminde yerini almıştır” diye konuştu. Yeni Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Tarım,Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı ve AK parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu,Çiftçi sorunlarını yerinde tespit ederek bu sorunları çözmek için Türkiye genelinde çiftçi buluşmaları etkinlikleri düzenleyeceklerini söyledi. Karapınar’ın tarımda öncü olduğunu belirten Milletvekili Babaoğlu şunları söyledi,: “Tarımın çok önemli ve öncü olduğu yerdir Karapınar. Bugün kapalı sulama sistemini en yüksek oranda geçen, en iyi tarım tekniklerini uygulayan nadir yerlerdendir Karapınar. Burası Türkiye’de örnek bir yerdir. O nedenle öncüler olarak sizlerin görüşlerini almak için bu programı düzenledik. Amacımız Karapınar’da düzenlediğimiz çiftçi buluşmalarını tüm ülke genelinde yaygınlaştırarak, çiftçiyi yani sözün ilk sahibini dinlemek, görüş ve taleplerine göre yeni bir çalışma programı hazırlayarak Sayın Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza sunmak istiyoruz. Çiftçimizin önünü açarak Mecliste bunları desteklemek istiyoruz” 4’ncü DSİ Bölge Müdürü Birol Çınar,Konya ovası sulama projeleri ve Hotamış depolama konularında bilgiler verdi. Çiftçilerin yönelttiği soruların cevaplanması ile toplantı sona erdi. Programa 4’ncü DSİ Bölge Müdürü Birol Çınar,Orman Bölge Müdürü Muhammet Çolak,Konya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfettin Baydar,Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka,Ak parti İlçe Başkanı Nadi Tartan,MHP İlçe Başkanı Faruk Sonkaya,STK temsilcileri,Daire amirleri ile Çiftçiler katıldı. Program öncesi çiftçilere ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı.
Yalman:Milli görüşlü olduğunuz için şükredin
Yalman:Milli görüşlü olduğunuz için şükredin
Saadet Partisi 6.Olağan genel kurul toplantısı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Genel Kurula Saadet partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman,SP İl Başkanı Hasan Hüseyin Uyar,SP ilçe Başkanı Kemal Kor ile partililer katıldı. Açılış konuşmasını yapan SP lçe Başkanı Kemal Kor Ak Parti hükümetini eleştirdi. Daha sonra Kürsüye gelen Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman,Sadet partisinin diğer partilerden ayıran çok fazla özelliklere sahip olduğunu söyledi. Saadet partisi diğer partilerden farklıdır. Diyen Yalman Şunları ifade etti.”Milli Görüş 45 yıldır aynı çizgide bugün düşüncelerini sürdürmektedir. Bu dava fedakârlık ister. para pul makam hazzını duymayan bir topluluğuyuz. Bu dava faklı insanlar Allah sizi seçmiş siz kazanmış üye olmuş. Bundan büyük şeref mi olur. Alnınızı secdeye koyun ve şükredin bu büyük nimettir. Barzani’nin kuracağı devlet de İsrail bayrakları sallanıyor.40 yıldır bunu söylüyoruz.2004 yılında siz yanlış yapıyorsunuz dedik FETÖ konusunda yanlış dedik. o zaman başbakan dedi ki bunlar namaz kılan insanlar dedi. Zarar mı gelecek dedi. Namazın sadece ölçü olmadığını anlatamadık onlara. Paranın önünde eğilir makamın önünde çatlarsa namazın önemi kalmaz. Namaz insanları kötülüklerden korur. Duruşuna bakacaksın, hangi safta. Biz cihat ordusuyuz. Sadece kendi ülkemiz de değil İslam coğrafyasında Dünyada var olan sömürüyü, haksızlıkları, kötülükleri ortadan kaldırmak için mücadele ederiz”. Hükümeti de ağır şekilde eleştiren Yalman, İç ve dış politikada başarısız, et, hububat ithal eder hale geldik. Önceleri ihraç eden ülkeydik. Diye konuştu. Daha sonra tek liste ile seçime gidildi.Saadet Partisi yeni yönetim kururlu şu isimlerden oluştu: Başkan Kemal Kor Asil üyeler:Gazi Bütüner,Yüksel Sezgin,Rıza Zorlu,Sami Bütün,Hazım Boztaş,Murat Sözen,Mustafa Saydam,Murat Ildız,Tuncay Özdemir ve Ethem Tartan
Başçı:Ülke gündemini meşgul ediyorlar
Başçı:Ülke gündemini meşgul ediyorlar
AK Parti İstanbul Milletvekili, Konyalı hemşerimiz Abdullah BAŞÇI, TBMM’ne HDP grubu tarafından verilen araştırma önergesi hakkında açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde, HDP grubu tarafından, TBMM’de Bediüzzaman Said-i Nursi, Şeyh Sait, Seyit Rıza ve arkadaşlarının mezar yerlerinin tespiti hakkında bir araştırma önergesi verildi. AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı; ‘ Öncelikle, Ankara ve İstanbul’da meydana gelen patlamalarda, bu asil milleti yıldırmaya ve korkutmaya çalışanların planlarına asla izin vermeyeceğiz. Ülkemizin geçmekte olduğu zor günlerde, birileri tarafından yüce meclisimiz ve milletimiz planlı ve kasıtlı olarak meşgul edilmeye çalışılmaktadır. Dışarıdaki üst akıl ve içerideki taşeronları tarafından, ülkesi ve bölgesi hakkında yapılan planlamalara karşılık olarak plan üstüne plan yapan bir ülke ve millet durdurulmaya, tökezletilmeye çalışılmaktadır. Ülkemizin gündemi, başka şeylerle meşgul edilerek, büyük resmi görmezden gelmemiz için içerideki taşeronları vasıtası ile başka plan ve çalışmalar yürütülmektedir’ ifadelerinde bulundu. Başçı; ‘’ Bu ülkede demokrasinin olmadığından sürekli olarak birileri dem vuruyorlar. Bu ülkenin meydanlarında ve yüce meclis kürsüsünden; Cumhurbaşkanına, Başbakanına, ordusuna, askerine, polisini ve vatandaşına hakaret edeceksin, olmadık ifadelerde bulunacaksın, hala da demokrasinin olmadığından dem vuracaksın. Pes doğrusu… Bu ülkeyi şikâyet etmekte olduğumuz üst akıl ülkelerinde aynı ifadelerde bulunmaya kalkarsanız, vatana ihanet vb. suçlardan ömür boyu hapsi boylarsınız’ şeklinde konuştu. AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı; ‘ Bu ülkeyi ve asil milleti bölmeye, parçalamaya, korkutmaya ve duraklatmaya kimsenin gücü ve planları yetmeyecektir. Bu yüce TBMM ve bu asil millet buna asla izin vermeyecektir’ vurgusunu yaptı.
Bu Kategorinin Diğer Haberleri
YAZARLAR