Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto
Karder Aşüre Günü Yaptı

Karder Aşüre Günü Yaptı

Karapınarlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (KARDER) tarafından her yıl muharrem ayında düzenlenmekte olan ve geleneksel hale gelen “Aşure günü” nün

24.11.2013 / 09:42


Karapınarlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (KARDER) tarafından her yıl muharrem ayında düzenlenmekte olan ve geleneksel hale gelen “Aşure günü” nün bu yıl 5. si Öncü Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Yüzlerce Karapınarlı hemşerinin katıldığı programa Karapınar’dan Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu ve Yardımcısı Duran Karagöz, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri, Ak Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan,Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe Başkanı Mustafa Yazgan Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İlçe Başkanı Erhan Zengin,CHP Karapınar Belediye Başkan Adayı Ecz Ahmet Sezer, Ak Parti Belediye Başkan Aday Adaylarından Ümit Mete, Tevfik Mavi, İsmail Köksal ve MHP Belediye Başkan Aday Adayları Mehmet Öztürker, Nurdoğan Okur ve Halil Aker’in yanı sıra çok sayıda Konya’daki Karapınarlılar, aileleriyle birlikte katıldılar.

Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan programda,  konuşması yapan Karder Başkanı Mustafa Özsoy,” Birlik ve beraberlik adına 5 yıldır düzenlediğimiz bu günde ilçemizin sorunları da ele alınıyor. Birbirini görmeyen çok sayıda hemşerinin buluşmasını sağladığımız gibi geleneklerimizi de unutturmamaya gayret ediyoruz. Katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.Belediye başkanı Mehmet Mugaytoğlu ise aşure günü düzenleyen Karder yöneticilerine teşekkür etti.Konya da yaşayan hemşerileri ile bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını belirten Mugayıtoğlu” İlçemizde son yıllarda yaşanan gelişmeler bizleri mutlu ediyor. Karapınar sürekli gelişen ve değişen bir ilçe” dedi.


Etiketler:
Bu 2902
YAZARLAR