Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto
Öğrencilerde büyük duyarlılık

Öğrencilerde büyük duyarlılık

Karapınar İlçesinde İbrahim Gündüz Anadolu lisesi Sosyal sorumluluk programı kapsamında 11-C sınıfı öğrencileri okul dışı çevre konusunda İlçenin doğal güzelliklerinden Acıgöl’de çevre temizliği yaptılar

19.05.2024 / 11:19
Karapınar İlçesinde İbrahim Gündüz Anadolu lisesi Sosyal sorumluluk programı kapsamında 11-C sınıfı öğrencileri okul dışı çevre konusunda İlçenin doğal güzelliklerinden Acıgöl’de çevre temizliği yaptılar. Öğretmenlerimizden Abdullah Pınarcık danışmanlığında gerçekleşen etkinlikte öğrenciler göl kenarına atılan şişe,poşet,yemek atıklarını poşetlere doldurup çöp bidonlarına atıp gölü temizlediler.
Öğrencilerden Metin Yüksel;” İlçemizin en güzel yerlerinden Acıgöl’deki kirlilik bizleri üzüyor ve gölü çok pis gösteriyor. Sosyal projede gölde temizlik yapmak istedik. Arkadaşlarla onlarca poşetle çöp topladık. Herkesin yararlandığı gölümüz temiz tutmak hepimizin görevi. Çevreye duyarlı olmamız gerekiyor” dedi.
Okul Müdürü Ünal Cesur "Daha güzel, daha yaşanabilir bir dünya için sosyal sorumluluk programındaki çalışmalarımız devam ediyor.
Okulumuzda Sosyal sorumluluk programı etkinliklerimiz mevcut. Bu kapsamındaki faaliyetler, eğitim, kültür ve turizm, sağlık, yardımlaşma ve dayanışma, doğa ve çevre sorunları, sıfır atık, yeşil dönüşüm, sürdürülebilirlik, afet ve acil durumlar, sosyal hizmetler gibi alanlar ile toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlamak amacıyla okul içi ve okul dışı ortamlarda okulumuz öğrencileri tarafından yürütülmektedir. Bu projemize destek veren öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim. Emeklerine sağlık” dedi.
Ömer Ali Ünlü
Mustafa Yalçın
Metin Mert Yüksel
Eren Berk Ertunç
Aziz Ok
Alperen Ahmet Küçük
Hasan Çağrı Pektaşlı adlı öğrenciler gölde Çevre temizliği yaparak takdir topladılar.
Etiketler:
Bu 129
YAZARLAR