Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto
Sevgi Engel Tanımadı

Sevgi Engel Tanımadı

Yozgatlı Leyla, internetten tanıştığı doğuştan yürüme engelli Karapınarlı Mehmet Birer ile ailesinin karşı çıkmasına rağmen evlendi.

05.09.2012 / 18:44


Yozgatlı Leyla, internetten tanıştığı doğuştan yürüme engelli  Karapınarlı Mehmet Birer ile ailesinin karşı çıkmasına rağmen evlendi.

     AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, doğuştan yürüme engelli olan ve koltuk değnekleriyle hareket edebilen Karapınarlı Mehmet Birer (21) yaklaşık üç yıl önce, internetteki bir sosyal paylaşım sitesinden Yozgatlı Leyla (22) ile tanıştı.

     Mehmet Birer, görüşmeler sırasında engelli olduğunu üç ay gizledi. Birer, durumu sağlık yönünden bir rahatsızlığı olmayan Leyla'ya açıkladığında ise bir sorun yaşanmadı. Hatta iki genç zamanla birbirlerine daha çok bağlandı.

     Çift evlenmeye karar verdiğinde, genç kızın ailesi alınan karara tepki gösterdi.

     Birer, sevdiği kızı iki kez ailesinden istedi ancak olumsuz yanıt aldı. Bunun üzerine Leyla, yaklaşık 1,5 yıl önce kaçarak eşiyle hayatını birleştirdi.

    

     -İlk başta rahatsızlığından dolayı utanmış-

    

     Mehmet Birer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğuştan olan rahatsızlığı nedeniyle çok zor günler yaşadığını dile getirdi.

     İlkokula annesinin sırtında gidip geldiğini belirten Birer, yaşıtları koşup oynarken kendisinin hep bakan taraf olduğunu, bu durumu kabullenmenin hiç de kolay olmadığını söyledi.

     Bugüne kadar koltuk değnekleriyle hareket etmek zorunda kaldığını anlatan Birer, şunları kaydetti:

     ''Eşimle internette tanıştığımda utancımdan engelli olduğumu söyleyemedim. Tanışmamızdan üç ay sonra durumu kendisine anlattığımda bir sorun yaşamadık. Ancak Leyla'nın ailesi benim durumumdan dolayı kızlarıyla evlenmeme razı olmadı. Biz de kaçarak evlendik. Evliliğimiz sonrası herkes bize durumumuzdan dolayı 'bu iş nasıl olur-' dedi. Eşim ile ele ele tutuşup tüm engelleri aşıyoruz. Tek sıkıntım bir işimin olmaması. Artık kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum. Kimseye yükmüşüm gibi hissetmek istemiyorum.''

    

     -Eşini hiç engelli gibi görmedi-

    

     Leyla Birer ise bir üniversitenin iki yıllık bölümünde okurken sonradan engelli olduğunu öğrendiği eşiyle internette tanıştığını ifade etti.

     Kendisinin sağlıklı olduğu için çevresindekilerin evliliği kabullenmekte zorlandığını aktaran Birer, ''Hiçbir zaman Mehmet'i engelli olarak görmedim. Çok mutlu bir evliliğimiz var. Şimdi tek sıkıntımız eşimin işsiz oluşu. Bu konuda destek bekliyoruz'' dedi.

    


Etiketler:
Bu 10186
YAZARLAR